Foto: Christer Norin/ALN

V75-schema 2019

2019-01-05 Lördag Bergsåker Försök 3:1

2019-01-12 Lördag Jägersro Försök 4:1

2019-01-19 Lördag Solvalla Försök 5:1

2019-01-26 Lördag Kalmar Försök 1:2

2019-01-27 Söndag Bollnäs

2019-02-02 Lördag Åby Finaler 1

2019-02-09 Lördag Solvalla V75-Champions

2019-02-16 Lördag Axevalla Försök 2:2

2019-02-23 Lördag Bergsåker Försök 3:2

2019-03-02 Lördag Halmstad Försök 4:2

2019-03-03 Söndag Eskilstuna

2019-03-09 Lördag Färjestad Försök 5:2

2019-03-16 Lördag Mantorp Försök 6:2

2019-03-23 Lördag Momarken Försök 1:3 Unionskampen

2019-03-30 Lördag Solvalla Finaler 2 Olympiatravet - deltävling 1

2019-03-31 Söndag Boden

2019-04-06 Lördag Jägersro Försök 2:3 Olympiatravet - deltävling 2

2019-04-13 Lördag Umåker Försök 3:3 Olympiatravet - deltävling 3

2019-04-18 Torsdag Gävle Påskägget, Lars Axelssons lopp

2019-04-19 Fredag Färjestad Prins Carl Philips Jubileumspokal

2019-04-20 Lördag Klosterskogen

2019-04-21 Söndag Romme Försök 4:3 Olympiatravet - Sista chansen

2019-04-27 Lördag Åby Försök 5:3 Olympiatravet

2019-05-01 Onsdag Bergsåker

2019-05-04 Lördag Örebro Försök 6:3 Orebro Intn´l

2019-05-11 Lördag Åby Försök 7:3 Pokalloppen

2019-05-12 Söndag Charlottenlund Copenhagen Cup

2019-05-18 Lördag Gävle Försök 1:4 H.K.H. Prins Daniels Lopp

2019-05-25 Lördag Solvalla Finaler 3 Sweden Cup

2019-05-26 Söndag Solvalla Elitloppet

2019-06-01 Lördag Mantorp Försök 2:4 Ina Scots Ära

2019-06-08 Lördag Östersund Försök 3:4 Jämtlands Stora Pris

2019-06-09 Söndag Bjerke Oslo Grand Prix

2019-06-15 Lördag Boden Försök 4:4 Norrbottens Stora Pris

2019-06-23 Söndag Kalmar Försök 1:5 Kalmarsundspokalen

2019-06-29 Lördag Eskilstuna Finaler 4 E3-finaler

2019-07-04 Torsdag Halmstad SprinterMästaren

2019-07-06 Lördag Halmstad Försök 2:5

2019-07-07 Söndag Jarlsberg Ulf Thoresens Minne

2019-07-13 Lördag Årjäng Försök 3:5 Årjängs Stora Sprinterlopp

2019-07-20 Lördag Axevalla Försök 4:5 Trippeltravet

2019-07-21 Söndag Axevalla StoChampionatet

2019-07-27 Lördag Hagmyren Försök 5:5 E.J:s Guldsko

2019-07-30 Tisdag Jägersro Hugo Åbergs Memorial

2019-08-03 Lördag Rättvik Försök 1:6 Sommartravets final

2019-08-10 Lördag Åby Finaler 5 Åby Stora Pris

2019-08-11 Söndag Dannero Kallblodskriteriet

2019-08-14 Onsdag Solvalla Jubileumspokalen

2019-08-17 Lördag Örebro Försök 2:6 E3-finaler

2019-08-21 Onsdag Jägersro Derbykval

2019-08-22 Torsdag Bjerke

2019-08-23 Fredag Bergsåker

2019-08-24 Lördag Bergsåker Försök 3:6 Sundsvall Open Trot

2019-08-25 Söndag Charlottenlund Danska Derbyt

2019-08-31 Lördag Jägersro Försök 4:6 Birger Bengtssons Minne

2019-09-01 Söndag Jägersro Svenskt Travderby

2019-09-07 Lördag Solänget Försök 5:6 Silverörnen

2019-09-08 Söndag Bjerke Klasselöpshelgen

2019-09-14 Lördag Bollnäs Försök 6:6 Bollnäsloppet

2019-09-21 Lördag Färjestad Försök 1:7 Unionstravet

2019-09-28 Lördag Solvalla Finaler 6

2019-09-29 Söndag Solvalla Svenskt Trav-Kriterium

2019-10-05 Lördag Skellefteå Försök 2:7 Stig Lindmarks Styrkeprov

2019-10-12 Lördag Åby Försök 3:7 SM

2019-10-19 Lördag Romme Försök 4:7

2019-10-26 Lördag Jägersro Försök 1:8 Müllers Memorial

2019-10-27 Söndag Solvalla Breeders´Crown Semifinaler

2019-11-02 Lördag Solvalla Finaler 7 Konung Carl XVI Gustafs Silverhäst

2019-11-09 Lördag Eskilstuna Försök 2:8 Smedträffen

2019-11-10 Söndag Eskilstuna Breeders´Crown Finaler

2019-11-16 Lördag Bjerke Försök 3:8 Axel Jensens Minne

2019-11-23 Lördag Jägersro Försök 4:8 Svensk Uppfödningslöpning

2019-11-30 Lördag Gävle Försök 5:8

2019-12-01 Söndag Örebro

2019-12-07 Lördag Åby Försök 5:8 Legolas Minne

2019-12-14 Lördag Bergsåker Försök 6:8

2019-12-21 Lördag Halmstad Försök 1:1

2019-12-23 Måndag Mantorp Uppesittarkväll

2019-12-25 Onsdag Umåker Winter Trot Classic

2019-12-26 Torsdag Solvalla Finaler 8

2019-12-27 Fredag Momarken

2019-12-28 Lördag Romme Försök 2:1 E3-revansch

2019-12-29 Söndag Charlottenlund

2019-12-30 Måndag Bjerke

2019-12-31 Tisdag Axevalla V75 Winter Burst Grand Final